„Dech je hlavním v józe, protože je hlavním v životě a jóga je o životě.“

– Sri T. Krishnamcharya

proč jóga

Jóga Vám může pomoci stejně dobře od chronické bolesti těla, tak i duše a při poctivém praktikování určitě nějak promění Vás i Vaši mysl. Pokud se takovým změnám nebudete bránit, pak přinesou pozitiva a nové výzvy do Vašeho života. V józe pracujeme na úrovni několika těl – úroveň těla, mysli i duše. Je známo, že to jak zacházíme se svými pocity, ovlivňuje naše myšlení. To jak myslíme zase ovlivňuje naše postoje a životní nastavení. Pozitivní pocity vytváří pozitivní myšlenky a naše tělo je nástrojem jejich projevu anebo naopak. To negativní, co na nás působí a nedokážeme to ještě myslí proniknout ani odfiltrovat se odráží v našem těle, jako impuls ke změně, někdy však také formou bolesti nebo nemoci. Můžeme usilovat o harmonii těla a ostatních tělesných funkcích, o své tělo a o jeho zdraví se dobře starat, pečovat o něj s láskou a přiměřenou pozorností. Pokud se bráníme přítomné energii, která přichází z vně, stáváme se jejími zajatci. Jakmile přijmeme sebe a okolnosti svého života, jež jsou součást smysluplného celku, jako lekci, i životní situace se okamžitě proměňuje. Bez našeho myšlenkového a pocitového přičinění nikdy nemůže k žádným změnám na fyzické úrovni dojít. To kolik máme stability a odvahy je určeno množstvím naší životní síly, tu v józe nazýváme prána. Sami jsme tvořiteli této jemné vesmírné energie. Vědomě se osvobozujeme také od zajetí smyslů, které nám brání vnímat jasně a čistě sebe i své životní úkoly. Pokud dospějeme k tomu, že je mysl nerušená klidná, je-li duše spokojená harmonická, pak vyzařujeme energii lásky, radosti. Problémy se mění v impulsy a stáváme se přitažlivými pro ostatní, můžeme tak světlo dobro a lásku šířit do celého světa, protože když jsme v jednotě se sebou, jsme v jednotě i s celým vesmírem. Yoga je jednota.

SKUPINOVÉ LEKCE

Lekce kurzů vedu vždy v kontextu vybraného tématu. Cvičení probíhá v malých skupinách, jogující si mezi sebou korigují správnost provedení jednotlivých pozic.  Skupinové lekce probíhají v pravidelných časech na určeném místě. Účast je možné si předplatit.

INDIVIDUÁLNÍ LEKCE

Využívám svých znalostí a jógových technik, které jsou certifikované. Navrhnu pro Vás dostupné řešení s jógou nebo jógovou terapií. Přímo na míru Vašim potížím. Vy si řešení vyzkoušíte. U toho, co Vám bude vyhovovat, dotáhneme praktickou stránku a doladíme detaily. 

PRO KOHO JE JÓGA VHODNÁ

CO NABÍZÍM

HATHA JÓGA

Hatha jóga je zaměřená na práci s fyzickým tělem a na relaxaci mysli, uvádí je do harmonie. To vše díky asánám, které provádíte dle instrukcí lektora vždy s ohledem na limity a možnosti svého těla. Mysl zůstává po dobu cvičení soustředěná na realizaci cviků a dechu. Důraz je kladen i na směřování pohledu. Jóga je vlastně meditací v pohybu. Poznáváme a zvědomujeme tělo tím, že se soustředíme po celou dobu cvičení na hluboké jógové dýchání.

SVASTHA TERAPIE

Umí odpomoci celkem od jakéhokoliv nepokoje i bolesti. Druh jógové terapie, která vychází z hlubokých kořenů Yogy a důvěryhodné cesty následovníků mudrce a velkého jogína Sri T. Krišnamačarji. Svastha je zdraví, zlepšuje stav života a hledá odpovědi, do popředí zájmu staví jogína v jeho skutečných podmínkách života. Možná i se stavem nemoci, kterou právě prochází či s jeho nedokonalostí. Svastha je řešením i tam, kde ostatní disciplíny krčí rameny.

KRANIO JÓGA

Hlavním tématem je dech života. Při nízkém kraniosakrálního pulsu se objevují potíže spojené se stagnacemi v energetickém systému člověka. Nalezením vlastního rytmu může každý sám oživit svoji vitalitu a odpomoci glymfatickému systému od nežádoucích nánosů, to vylepšuje i činnost CNS. Využívá se metoda pumpování v jógových ásánách a techniky thajské masáže. Naslouchání vlastním pocitům, ale i ročnímu období zde má své místo.