„Dech je hlavním v józe, protože je hlavním v životě a jóga je o životě.“

- Sri T. Krishnamcharya

 

PROČ JÓGA

Jóga Vám může pomoci stejně dobře od chronické bolesti těla, tak i duše a při poctivém praktikování určitě nějak promění Vás i Vaši mysl. Pokud se takovým změnám nebudete bránit, pak přinesou pozitiva a nové výzvy do Vašeho života. V józe pracujeme na úrovni několika těl - úroveň těla, mysli i duše. Je známo, že to jak zacházíme se svými pocity, ovlivňuje naše myšlení. To jak myslíme zase ovlivňuje naše postoje a životní nastavení. Pozitivní pocity vytváří pozitivní myšlenky a naše tělo je nástrojem jejich projevu anebo naopak. To negativní, co na nás působí a nedokážeme to ještě myslí proniknout ani odfiltrovat se odráží v našem těle, jako impuls ke změně, někdy však také formou bolesti nebo nemoci. Můžeme usilovat o harmonii těla a ostatních tělesných funkcích, o své tělo a o jeho zdraví se dobře starat, pečovat o něj s láskou a přiměřenou pozorností. Pokud se bráníme přítomné energii, která přichází z vně, stáváme se jejími zajatci. Jakmile přijmeme sebe a okolnosti svého života, jež jsou součást smysluplného celku, jako lekci, i životní situace se okamžitě proměňuje. Bez našeho myšlenkového a pocitového přičinění nikdy nemůže k žádným změnám na fyzické úrovni dojít. To kolik máme stability a odvahy je určeno množstvím naší životní síly, tu v józe nazýváme prána. Sami jsme tvořiteli této jemné vesmírné energie. Vědomě se osvobozujeme také od zajetí smyslů, které nám brání vnímat jasně a čistě sebe i své životní úkoly. Pokud dospějeme k tomu, že je mysl nerušená klidná, je-li duše spokojená harmonická, pak vyzařujeme energii lásky, radosti. Problémy se mění v impulsy a stáváme se přitažlivými pro ostatní, můžeme tak světlo dobro a lásku šířit do celého světa, protože když jsme v jednotě se sebou, jsme v jednotě i s celým vesmírem. Yoga je jednota.

SKUPINOVÉ LEKCE 

Lekce kurzů vedu vždy v kontextu vybraného tématu. Cvičení probíhá v malých skupinách, jogující si mezi sebou korigují správnost provedení jednotlivých pozic.  Skupinové lekce probíhají v pravidelných časech na určeném místě. Účast je možné si předplatit.

INDIVIDUÁLNÍ LEKCE 

Využívám svých znalostí a jógových technik, které jsou certifikované. Navrhnu pro Vás dostupné řešení s jógou nebo jógovou terapií. Přímo na míru Vašim potížím. Vy si řešení vyzkoušíte. U toho, co Vám bude vyhovovat, dotáhneme praktickou stránku a doladíme detaily. 

PRO KOHO JE JÓGA VHODNÁ

 • potřebujete se odreagovat
 • začínáte s jógou a nevíte si rady
 • chcete obměnit svůj cvičební styl
 • jógu znáte, i když jste ji dlouho necvičili
 • chcete se ponořit do meditace či relaxace
 • hledáte doplněk sportu, ve kterém jste výkonní
 • chcete pracovat na svém vlatním sebepoznání
 • chcete vylepšit svůj zdravotní či psychický stav
 • chcete posílit své tělo, protáhnout některé svaly
 • už Vás nebaví fitness, ale chcete na sobě pracovat
 • jóga Vás zaujala, ale nevíte zda zkusit něco nového
 • řešíte celkový stav svého bytí, rovnováhu, „core“ svého těla
 • chcete na vlastní kůži vyzkoušet blahodárné účinky jógy
 • máte konkrétní jógový záměr a možná Vám mohu pomoci
 • cvičíte jógu samostatně a řešíte konkrétní otázky či zdravotní stav

CO NABÍZÍM 

HATHA JÓGA

Hatha jóga je zaměřená na práci s fyzickým tělem a na relaxaci mysli, uvádí je do harmonie. To vše díky asánám, které provádíte dle instrukcí lektora vždy s ohledem na limity a možnosti svého těla. Mysl zůstává po dobu cvičení soustředěná na realizaci cviků a dechu. Důraz je kladen i na směřování pohledu. Jóga je vlastně meditací v pohybu. Poznáváme a zvědomujeme tělo tím, že se soustředíme po celou dobu cvičení na hluboké jógové dýchání.

SVASTHA TERAPIE

Umí odpomoci celkem od jakéhokoliv nepokoje i bolesti. Druh jógové terapie, která vychází z hlubokých kořenů Yogy a důvěryhodné cesty následovníků mudrce a velkého jogína Sri T. Krišnamačarji. Svastha je zdraví, zlepšuje stav života a hledá odpovědi, do popředí zájmu staví jogína v jeho skutečných podmínkách života. Možná i se stavem nemoci, kterou právě prochází či s jeho nedokonalostí. Svastha je řešením i tam, kde ostatní disciplíny krčí rameny.

KRANIO JÓGA

Hlavním tématem je dech života. Při nízkém kraniosakrálního pulsu se objevují potíže spojené se stagnacemi v energetickém systému člověka. Nalezením vlastního rytmu může každý sám oživit svoji vitalitu a odpomoci glymfatickému systému od nežádoucích nánosů, to vylepšuje i činnost CNS. Využívá se metoda pumpování v jógových ásánách a techniky thajské masáže. Naslouchání vlastním pocitům, ale i ročnímu období zde má své místo.

DĚTSKÁ JÓGA

Cvičení s dětmi má svá specifika. Je hlavně zábavou a hrou, díky tomu jsou děti schopné vnímat instrukce uvolněně a přizpůsobují se pravidlům. V jógových pozicích se zůstává po kratší dobu, ásány se častěji střídají. Lekce pro děti tak mají děj a spád. Stále se musí něco dít… a je proto třeba objevovat nové, a to také zažívat. Jakmile se zapojí fantazie a schopnosti přiměřené věku dětí, může se cvičit i relaxovat.

KONTAKT

Chcete se na cokoliv zeptat? Napište mi. 

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

tel. 604 966 459

 e-mail: ema@emayoga.cz

č. bankovního účtu: 1184640006/2250

IČO: 02288770